Прослављен дан школе

Датум: 17. Oktobar 2022 09:55 Категорија: Догађаји

У понедељак 10. октобра у ОШ "Бреково" обележено је 126 година од почетка рада наше школе.

Прослави, која је почела интонирањем државне химне, су поред деце и колектива матичне школе и издвојених одељења присуствовали и гости из ОШ "Јездимир Трипковић" из Латвице и ОШ "Ратко Јовановић" из Крушчице, као и многи други гости из локалне заједнице.
За ученике је органозован и турнир у малом фудбалу који је протекао у такмичарском, али и пријатељском духу. На крају турнира најбољим екипама додељене су дипломе од стране директора који се ученицима
захвалио на учешћу и доброј атмосфери и нагласио значај неговања пријатељских односа и међусобног уважавања.

Основна школа у Брекову основана је 1896. године и представља понос овог села, свих њених мештана, као и деце и чланова школског колектива. Кроз нашу дугу и богату историју неговане су идеје и вредности
које наглашавају значај образовања, учења, колективизма, поштовања, сарадње, љубави према школи, локалној средини и држави.
Ове идеје су биле и биће наша водиља у будућност и за будућност.