ОСМИ МАРТ

Датум: 13. Mart 2022 20:08 Категорија: Достигнућа

ОСМИ МАРТ

Осми март
У матичној школи у Брекову  8.3.2022.године, обележен је међународни  Дан жена.
У обележавању овог празника учествовали су сви ученици млађих разреда и предшколци.
Ученици су припремили програм, којим су својим мајкама изразили љубав, поштовање и захвалност, али и подсетили и њих и све жене на важност равноправности жена у свим областима живота.
Приредби су, осим мајки ученика, присуствовале и наставнице, ученици старијих разреда и директор школе.
Након приредбе , ученици су  својим мајкама поделили поклоне које су сами правили .
У прављењу поклона ученици су користили : кутије од компакт дискова и старе компакт дискове, бочице од сокова, пластичне сламчице  и сл. На овај начин су применили своја  знања о рециклажи и значају рециклаже за очување природе.
Након приредбе и поделе поклона, уследило је дружење са мајкама и родитељски састанак.