ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД

Б Р Е К О В О
О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
за родитеље у вези еЗаказивања и уписа деце у први разред основне школе
Од  1. 4.2022. године почиње  упис  деце у први разред  основне школе  за школску 2022/23. годину.
У  први разред основне школе уписује се свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година.
И ове године, родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.
Потребно је да:

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада.
Да би Вам олакшали поступак уписа, а обзиром да лице овлашћено за упис има ту могућност, заказивање термина уписа и тестирања може извршити школа (задужено лице).
Због тога је потребно да родитељипрофесору разредне наставе код кога је дете похађало  припремни предшколски програм, доставe следеће податке:
  1. Име и презимедетета које се уписује у школу;
  2. Јединствениматичнибројдетета;
  3. Име и презиме једногродитељаодноснодругогзаконскогзаступникаињегов јединствениматичниброј;
  4. Местопребивалиштадетета.

Контакт телефони су:
-за матичну школу: 065/2080820 –проф. разредне наст. Мирјана Тодоровић;
-за ИО Добраче: 064/5731285- проф. разредне наст. Данијела Лукић;
-за ИО Малич: 063/1231654 – наст. разредне наст. Славица Попадић.
Према ранијој Одлуци директора школе, лице овлашћено за електронски упис деце у први разред је Данијела Ајдачић.
          Електронскаадресанакојусеродитељимогуобратитизаодговоре у везисауписомдеце у првиразред је [email protected] .
Родитељи, односно други законски заступници биће накнадно обавештени о термину  за упис и тестирање, тако да ће једним одласком у школу завршити све активности  везане за упис.
Приликом уписа није потребно да родитељи прилажу документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:
  • Извод из матичне књиге рођених
  • Уверење о пребивалишту
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*
* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара.

ГоранИчелић