Моторичко-едукативни полигон ОШ

Датум: 06. Oktobar 2020 11:55 Категорија: Новости

Ђаци и наставници ОШ "Бреково" осликали су моторичко-едукативни полигон у школском дворишту

Основна школа ,,Бреково“ је до пре две недеље изгледала као и свака друга основна школа све док наставнице енглеског језика, Неда Вукашиновић и Јасмина Павловић, нису дошле на идеју да осликавањем полигона моторичко-едукативног карактера у школско двориште унесу искру радости. Чим се родила идеја о осликавању, сви наставници су с одушевљењем прихватили идеју, школа је набавила потребан материјал, те су се наши ђаци-уметници с усхићењем упустили у ову авантуру. Наступила је радна атмосфера. Убрзо је школско двориште постало преплављено кантама са акрилним бојама за бетон, четкицама различитих величина и додатним материјалом за рад. Првобитно осмишљене скице нацртане кредом шириле су се, надовезивале једна на другу, претварајући се у права уметничка дела. Сваки наставник се трудио да на што интересантнији начин представи садржај који би био занимљив ученицима, а опет, едукативан. Ђаци и наставници су, на прописаном одстојању, с пажњом осликавали сваки детаљ. Полигон је постепено својим колоритом мамио како млађе, тако и старије ученике. Тренутно је коришћење полигона прилагођено епидемиолошкој ситуацији поштовањем прописаних мера заштите од вируса, што ђацима не пада тешко, будући да сваки радни дан започињу осмехом који им измами живахан колорит и шаренило школског дворишта. Хладну бетонску стазу којом ученици наше школе свакога јутра вредно корачају ка својим школским клупама заменио је полигон који се од скице на папиру претворио у грандиозно остварење за који су заслужне вредне ручице највећих уметника – ђака.

Александра Миливојевић
наставница српског језика и књижевности
ОШ ,,Бреково“, Бреково

Погледајте видео:  https://drive.google.com/file/d/1_64yCI_QjOBEuFgl7D6CAJSeEisbldDm/view?ts=5f7e24e8