Књиге на руском језику - донација Руског дома

Датум: 09. Septembar 2020 10:47 Категорија: Новости

Захваљујући сарадњи са Руским домом, наша школа је добила 190 нових књига на руском језику.

Наша школа је ове године добила нове књиге на руском језику захваљујући сарадњи са Руским домом. Наставница руског језика, Ана Савић сатавила је списак књига за које је сматрала да ће ученицима бити од највеће користи. Поред књига које се директно користе у настави за учење руског језика, добили смо и велики број књижевних дела у која се убрајају и познати руски класици. Ова донација ће у великој мери побољшати квалитет наставе руског језика и омогућити нашим ученицима прилику да поред стицања основних знања, имају на располагању и велики број књига на руском језику који ће им омогућити да додатно прошире своје знање.

Директор школе Горан Ичелић, посетио је Руски центар за науку и културу у Београду, који представља једну од кључних руских институција у Србији задужених за културно-просветитељску делатност и јачање пријатељских веза између две државе. Начелница сектора за образовање амбасаде, Олга Голубљева, примила је директора и у разговору са њим истакла жељу за наставак сарадње и позвала директора да заједно са ученицима дође поново у посету Руском дому. Директор је обишао и библиотеку Руског дома, где је у разговору са начелницом  и библиотекарем Јагодић Светланом добио потврду да ће наша школа и у будућности моћи да рачуна на подршку ове институције.